Psycholog Pabianice

Wiele osób na myśl o wizycie u psychologa lub psychoterapeuty, reaguje krótko. To mnie nie dotyczy! Przecież jestem silny psychicznie! Warto jednak wiedzieć, że poradnia psychologiczna to miejsce, w którym wsparcie może otrzymać każdy. Zgodnie z myślą, że „W depresję wpadają osoby, które zbyt długo były silne” dużo łatwiej jest zrobić pierwszy krok. Tym bardziej że zdanie to jest bliskie prawdy. Profesjonalne podejście wykorzystują nie osoby słabe psychicznie a ludzie, którzy dbają o higienę zdrowia psychicznego. Sprawdź, co może Ci zaoferować psycholog w Pabianicach.

Psycholog w Pabianicach — jak działa?

Jeżeli odwiedzisz gabinet psychologiczny i skontaktujesz się z wykształconym profesjonalistą, zdecydujesz, jaką sprawę poruszyć w trakcie spotkania, a także co dzięki pomocy psychologicznej chcesz uzyskać. W takim przypadku specjalista może zadawać pytanie, a także przedstawiać możliwości, którymi dysponuje zarówno on, jak i inni eksperci. (psychoterapeuta, psychiatra, pedagog, neurologopeda, terapeuta uzależnień). Możliwe jest również zaproponowanie określonych rozwiązań. To zawsze jednak pacjent decyduje, jaka będzie ostateczna decyzja i co zamierza zrobić.

Konsultacja psychologiczna — zasady

Sesja terapeutyczna trwa sześćdziesiąt minut. W związku z tym warto pomyśleć o co najmniej dwóch lub trzech spotkaniach. Z doświadczenia wiadomo, że na samym początku pacjenci potrzebują i chcą dużo opowiedzieć. Często dorośli lub niepełnoletni ludzie, którzy korzystają ze wsparcia psychologa, zadają sporo pytań. Z tego też powodu, jeśli znalazłeś się w trudnym momencie życia i chcesz omówić przebieg spotkania, skontaktuj się z nami. Zapraszamy do kontaktu także po to, aby umówić pierwszą konsultację terapeutyczną. Dzięki określeniu terminu możliwe jest przygotowanie się do spotkania i określenie własnych oczekiwań w zakresie radzenia sobie z trudnościami. Możesz zarezerwować u nas jeden z dwóch rodzajów spotkań Są to:

  • konsultacje indywidualne,
  • konsultacja z parą.

Zdecyduj, który wariant jest lepszy w Twoim przypadku i umów się na wizytę.

Gabinet psychologiczny — jak się przygotować przed wizytą?

Postaraj się nie stresować. Możesz mieć pełne zaufanie do specjalistów, którzy mają ogromne doświadczenie w prowadzeniu terapii dla młodzieży i dorosłych. Pomimo że pierwsze spotkanie może nieco krępować, jesteśmy pewni, że bardzo szybko uda Ci się zaufać specjaliście. Przed pierwszym spotkaniem zachęcamy do zastanowienia się nad tym, czego oczekujesz od psychologa. W związku z tym możesz przemyśleć, jakie problemy najbardziej Cię trapią, a następnie opowiedzieć o tym w trakcie sesji. Wiele osób zgłasza się na przykład z problemem dotyczącym poczucia własnej wartości lub relacji z innymi ludźmi. Bądź pewien, że Twój problem można rozwiązać. Spotkania z psychologiem mogą wpłynąć na tyle mocno na Twoje życie, że za jakiś czas znacznie poprawi się Twoje samopoczucie oraz zdrowie.

Skontaktuj się z nami

    Skip to content