Psychoterapia Pabianice

Psychoterapia  w Psycho Clinic Dies Mei jest pomocna w wielu sytuacjach, takich jak depresja, lęki, stres, problemy związane z relacjami, traumy, zaburzenia odżywiania, uzależnienia, kryzysy życiowe i wiele innych. Nie stanowi dla nas również kłopotu sytuacja, kiedy pacjenci nie mają możliwości osobiście korzystać z terapii na miejscu  ponieważ prowadzimy także terapie online. W Poradni Psycho Clinic Dies Mei Terapeuci wykorzystują  różne podejścia i techniki terapeutyczne, takie jak terapia poznawczo-behawioralna, terapia interpersonalna, terapia poznawcza, terapia rodzinna aby pomóc osobie w radzeniu sobie z jej wyzwaniami. Nasi terapeuci dbają o odpowiednią atmosferę a podczas sesji terapeutycznej pomagają pacjentom rozpoznać i przepracować czynniki, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie lub też odbierają radość z życia czy pewność siebie.

Są pewnego rodzaju drogowskazem kiedy pacjenci czują się zagubieni i bezradni. W czasie spotkań z terapeutami w Psycho Clinic Dies Mei pacjenci otrzymują fachową pomoc ukierunkowaną na konkretne sytuacje poruszane podczas terapii. Terapeuta i pacjent pracują razem, aby zrozumieć przyczyny problemów, nazwać myśli, uczucia i zachowania, które przyczyniają się do powstawania problemów pacjenta. Terapeuta może pomóc w rozwijaniu umiejętności radzenia sobie w tych sytuacjach, opracować plan jak wprowadzać w życie pozytywne zmiany krok po kroku.

Jak długo trwa terapia?

Psychoterapia jest procesem indywidualnym i czas jej trwania zależy od wyzwania nad którym terapeuta pracuje z pacjentem. Czasami może wymagać regularnych spotkań przez rok lub dwa a czasem 6 miesięcy.  Ważne jest, aby znaleźć terapeutę, z którym osoba czuje się komfortowo i ma do niego zaufanie, ponieważ otwartość i zaangażowanie są kluczowe dla skuteczności psychoterapii. Metody stosowane przez specjalistów w Psycho Clinic Dies Mei są wysoce skuteczne a zadowoleni pacjenci polecają naszą poradnię swoim znajomym lub członkom rodziny.

O sukcesie terapii możemy mówić wtedy, kiedy uda się ją zakończyć z dobrym wynikiem w zakresie poprawy jakości życia i funkcjonowania. Może się okazać, że potrzebne będą sesje „przypominające” tak aby utrwalać wypracowane schematy radzenia sobie w sytuacjach trudnych. W Psycho Clinic Dies Mei terapeuci zawsze chętnie spotykają się z pacjentami po zakończonym procesie terapeutycznym aby omówić sukcesy lub przepracować trudniejsze wyzwania.

W Psycho Clinic Dies Mei stawiamy na komfort na każdym etapie, od umówienia wizyty po zakończenie terapii.

Skontaktuj się z nami

    Skip to content