Terapia rodzinna Pabianice

Cytując Jana Pawła II „Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą”. Pracować nad sobą można z powodzeniem właśnie w ramach terapii rodzinnej. Inaczej mówiąc terapia par to forma wsparcia, którego celem jest rozwiązanie problemów, a także konfliktów w rodzinie. Dodatkowo chodzi również o odbudowę więzi między jej członkami. Aby wyjaśnić nieporozumienia, bardzo często konieczna jest jedynie pomoc specjalisty. Bez względu na to, z czym zmaga się rodzina, konsultacja psychologa w ramach terapii rodzinnej pozwala skutecznie poradzić sobie z trudnościami.

Terapia par — najczęstsze problemy

Najczęściej gabinet psychologiczny terapeuty rodzinnego odwiedzają osoby, które chcą uzdrowić swoje relacje. Nierzadko kryzys związany jest także z jakimś przytłaczającym wydarzeniem. Wymienić można dla przykładu:

  • utratę pracy,
  • śmierć któregoś z członków rodziny,
  • separację,
  • rozwód
  • zmianę otoczenia.

Bardzo często jedno z rodziców przejawia na przykład problemy natury emocjonalnej lub osobowościowej. Takie z kolei problemy powodują u domowników psychiczne cierpienie. Nierzadko również terapeuta może wskazać, że doszło do uzależnienia matki lub ojca od alkoholu, narkotyków albo na przykład hazardu. Dodatkowo zaburzenia osobowościowe w połączeniu z nieradzeniem sobie ze stresem oraz emocjami nasilają konflikty między bliskimi sobie ludźmi.

Bardzo często z pomocy psychologicznej w ramach terapii par korzystają również rodzice, którzy ciągle się kłócą. Taka sytuacja odbija się bowiem na dzieciach. Zaczynają one w jej wyniku sprawować problemy wychowawcze. Aby temu zapobiec, możesz skorzystać z naszej konsultacji psychologicznej, a następnie terapii. Sprawdzony specjalista może uzdrowić relację między rodzicami, a co za tym idzie, znacząco przyczynić się do ogólnego dobrostanu rodziny. Komunikacja w związku odgrywa ogromną rolę, a jeśli zdecydujesz się skorzystać z pomocy, szybko uda Ci się ją poprawić

Jak poprawić stan komunikacji w związku?

Aby uzdrowić relacje między partnerami w związku, konieczne jest bardzo często skorzystanie z usługi specjalisty. Tylko wtedy bowiem możliwe jest spojrzenie przez osobę jednocześnie neutralną, jak i wykwalifikowaną na sytuację. Dzięki obiektywnemu spojrzeniu, a także doświadczeniu, którym dysponuje nasz specjalista, możesz również lepiej poznać siebie. W konsekwencji lepsza relacja z samym sobą doprowadzi również do zwrócenia uwagi na swoje i partnera/partnerki potrzeby, a co za tym idzie na polepszenie relacji partnerskiej. Każda sesja to kolejny krok, na którym para poprawia styl komunikacji. To nie tylko umiejętność dostrzegania i komunikowania swoich potrzeb, ale również umiejętność dostrzegania potrzeb u najbliższych. Decydując się na terapię par, trzeba oczywiście uwzględniać jej koszt. Na szczęście jest to terapia krótkoterminowa. W związku z tym nie wydasz zbyt dużo. Bardzo szybko poznasz swoje oczekiwania wobec partnera oraz dowiesz się, czego on oczekuje od Ciebie. Najważniejszy jest dla nas pacjent. Koniecznie zaufaj naszym ekspertom!
bach.

Skontaktuj się z nami

    Skip to content