Angelika Wacławiak

Psycholog

Z wykształcenia jest psychologiem i pedagogiem. Oba kierunki ukończyła na Uniwersytecie Łódzkim, na wydziale Nauk o Wychowaniu. Ukończyła szkolenie Trenera Umiejętności Społecznych (TUS) oraz III-stopniowy kurs terapii behawioralnej.

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w przedszkolu integracyjnym, miejskim szpitalu psychiatrycznym, ośrodku terapii uzależnień dla młodzieży, miejskich ośrodkach socjoterapeutycznych i opiekuńczo-wychowawczych.

Pracuje z dziećmi i młodzieżą borykającą się z różnego typu problemami, takimi jak : zaburzenia ze spektrum autyzmu, niepełnosprawność intelektualna, zaburzenie struktur mózgowych (np.afazja), trudności szkolne, trudności wychowawcze, niedostosowanie społeczne, zagrożenie wykluczeniem społecznym.

Diagnozuje dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym pod kątem inteligencji i gotowości szkolnej.

Jej największą pasją jest drugi człowiek, czyli wszystko co związane z ludźmi nie jest jej straszne i obce, dlatego wciąż się rozwija i doskonali. W pracy kieruje się indywidualnym i rzetelnym podejściem do każdego dziecka.  Uważa, że dzieciństwo jest podstawą, po której chodzimy całe nasze życie, więc im wcześniej zadbamy o lepszy rozwój dziecka, tym większe szanse, że podstawa ta będzie silniejsza i piękniejsza.

Skip to content