Wyzwania psychiczne w środowisku szkolnym
Okres edukacji dzieci i młodzieży to trudny i wymagający czas dla wielu uczniów. Czas pandemii to dodatkowy czynnik, który nasilił zmaganie się z nowymi wyzwaniami i emocjami wiążącymi się z edukacją zdalną. Niestety ten trudny czas stał się przyczyną problemów, również̇ tych związanych ze zdrowiem psychicznym.
Przeważające problemy u dzieci i młodzieży wskazywane przez nauczycieli jak również samych rodziców to niska samoocena, stres, myśli samobójcze, zaburzenia lękowe, depresyjne, nerwice, problemy adaptacyjne, zaburzenia osobowości. Pojawiają się kryzysy w relacjach koleżeńskich, uczuciowych czy rodzinnych, samotność, problemy z komunikacją z rówieśnikami, problemy rodzinne, przeżywanie problemów innych osób, brak empatii oraz dyskryminacja osób z niepełnosprawnościami.
Skutki kryzysów psychicznych mogą być trudne dla uczniów ale również dla najbliższego otoczenia. Jeżeli obserwujecie pogorszenie wyników w nauce, nieobecności na zajęciach, pogorszenie stanu zdrowia, a nawet problemy z prawem powinniście skorzystać z porady specjalisty Psycho Clinic Dies Mei.